Soundedit ’23 – “Jestem Dźwiękiem” – warsztaty i szkolenia

Soundedit ’23 – “Jestem Dźwiękiem” – warsztaty i szkolenia dla muzyków i zespołów

Jako zapowiedź listopadowej edycji Festiwalu 15 września (piątek) zapraszamy razem z Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych na warsztaty i spotkania poświęcone pracy muzyków – instrumentalistów w studio muzycznym. Odbywać się one będą pod hasłem Festiwalu: „I Am The Sound” – “Jestem Dźwiękiem”.

Gośćmi i wykładowcami będą znakomici muzycy – instrumentaliści, którzy opowiedzą m.in o tym: jak przygotować się do pracy w studio nagraniowym, jak zadbać o swoje prawa, będąc muzykiem oraz jak zaistnieć w czasach medialnego przesytu. Nie zabraknie również warsztatów traktujących o wykorzystaniu samplerów i instrumentów elektronicznych, wielozadaniowości gitarzysty we współczesnej produkcji muzycznej czy analizy kompozycji i aranżacji na zespół.

Wykładowcy to osoby od lat związane z przemysłem muzycznym. Chętnie będą dzielić się swoim doświadczeniem zawodowym, wiedzą praktyczną i teoretyczną. Warsztaty poprowadzą: Wojtek Olszak, Bartosz Pokrywka, Maciej Werk, Leszek Biolik, Wiktor Tatarek, Radek Owczarz, Przemek Kubajewski, Karolina Jakubowska, Wojtek Pilichowski, Mateusz Krok, Dawid Trawicki, Sebastian Binder, Bartek Pokrywka. Dzień zakończy się wspólnym koncertem i jam session.

Szkolenia odbędą się w salach konferencyjnych Hotelu DoubleTree by Hilton oraz sali Klubu Wytwórnia przy ulicy Łąkowej 29 w Łodzi. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Szczegóły programu i formularz dla uczestników pod linkiem: Program warsztatów 2023 – Soundedit

Rozwój Sektorów Kreatywnych. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia: materiały prasowe organizatora