SPOTKANIE AUDIO MUZO FANS – W RAMACH SOUNDEDIT 2018

 

Koniec października to idealny moment na zorganizowanie festiwalu. W dniach 25-28 tego miesiąca odbyło się prawdziwe święto dla miłośników muzyki – festiwal Soundedit.

 

Jako, że była to już dziesiąta edycja, naszpikowany był on masą atrakcji. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z twórczością takich artystów jak: Kasia Nosowska, Andrzej Smolik, Morcheeba, Giorgio Moroder. Z całym rozkładem możecie zapoznać się na stronie organizatora. Musimy przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i tak “najeżyli” program, że uczestnicy nie mieli najmniejszych szans na nudę.

zdj. Gosia Wojna

Dzięki tej ekipie cały Soundedit Festival był wielkim sukcesem !!! BRAWO.     

My, jako portal Audiomuzofans i grupa w ramach tego eventu mieliśmy okazję zorganizowania spotkania z kolegami i przyjaciółmi, z którymi dzielimy wspólną pasję – audio. W hotelu Hilton mogliśmy zorganizować warsztaty “Lampowa kreacja dźwięku”, na których frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Przez cały okres trwania tych warsztatów, sala konferencyjna, której objętość pozwalała na pomieszczenie około 65 osób, była właściwie wypełniona po brzegi szacowana ilość gości około 100 osób.

 

zdj. Gosia Wojna

zdj.audiomuzofans 

Podczas spotkania była możliwość przełączania i konfigurowania sprzętu wedle własnego uznania. Do dyspozycji mieliśmy wszelkiego rodzaju wzmacniacza (tranzystorowe i lampowe), kilka par kolumn, różnego rodzaju źródła. Całości dopełniła adaptacja akustyczna, którą zapewniła nam firma Mega-Acoustic.

Bez niej nie byłoby zapewne takiej przyjemności ze słuchania. Przepinaniom sprzętu nie było końca. Nasi partnerzy techniczni mieli ręce pełne roboty. To nas naprawdę cieszy, bo uczestnicy mogli na własne uszy przekonać się, jak duże zmiany zachodzą podczas zmiany każdego elementu toru audio. Głównie słuchaliśmy na pięknym stylistycznie i genialnie wykonanym gramofonie Tentogra.

 

zdj.audiomuzofans 

Redaktor Piotr Metz i  Wojciech Samołyk (Tentogra)   zdj.audiomuzofans

 

zdj. Gosia Wojna.

Prezentację poprowadził konstruktor tego pięknego urządzenia Pan Wojciech Samołyk. Podczas naszego spotkania mogliśmy zapoznać się z całym wachlarzem wzmacniaczy lampowych Feliks Audio, tymi używanymi do kolumn oraz tymi, których używamy do “napędzenia” słuchawek. Firma Q21 zapewniła nam kącik słuchawkowy, gdzie każdy mógł posłuchać ulubionej muzyki, dzięki wzmacniaczom słuchawkowym Feliks Audio i kilku rodzajom słuchawek z tak zwanego topu.

 

zdj. Gosia Wojna

Biblioteka muzyki była właściwie bez ograniczeń. Na potrzeby słuchawkowe skorzystaliśmy z serwisu Tidal. Gliwicka firma 4Hifi zapewniła nam możliwość odsłuchania najnowszego dzieła Cocktail Audio z serii X45pro. Dostarczyła nam również sporą ilość sprzętu takiego jak: końcówki mocy, przetworniki cyfrowo-analogowe, przedwzmacniacze – wszystko sygnowane marką Audio GD. Nie zabrakło również odtwarzacza CD od Yaqina, który zresztą mieliśmy przyjemność przetestować na łamach naszego magazynu.

 

zdj. Gosia Wojna

Ustawienie takiej ilości sprzętu nie byłoby możliwe, gdyby nie firma Alpin Line, która zapewniła nam możliwość ułożenia całego tego sprzętu na swoich podstawach i stolikach.

 

zdj. audiomuzofans

Uczestnicy mogli się przekonać, co do jakości wykonania stolików – my jak zawsze, byliśmy zachwyceni. Bez kolumn zapewnionych przez Polpak Poland  i Q21 słuchanie muzyki nie miałoby miejsca. Każdy miał okazję przekonać się, jakie brzmienie prezentowały kolumny marek takich jak:
-Adam Vox
-Taga Harmony
-Martin Logan

 

zdj.audiomuzoafans

Podłączaliśmy je ze wzmacniaczami lampowymi oraz tranzystorowymi. Dyskusje momentami były bardzo gorące, a spostrzeżenia uczestników bardzo ciekawe.

 

zdj Gosia Wojna

Wspaniałym uwieńczeniem była prezentacja Pana Piotra Metza.  Zaprezentował on płytę Johna Lenonna – “Imagine” w wersji ultimate 2018. W połączeniu z całym torem prezentowanym w tym dniu, była to wyśmienita uczta, dla miłośników jego twórczości. Na takim spotkaniu zdarzają się również sytuacje, które na długo zostają w pamięci. Niespodziewanie w tej “późniejszej” części naszego spotkania, niespodziewanie pojawił się Pan Piotr z test pressem najnowszej płyty Pani Anny Marii Jopek – “Ulotne”. Mieliśmy okazję przesłuchać jako pierwsi tą płytę winylową i zgodnie została ona zatwierdzona przez wszystkich uczestników. Pan Piotr mógł wysłać wesołą nowinę do artystki o naszym pozytywnym odbiorze, więc Pani Anna mogła dać zielone światło na tłoczenie. 😉

 

W czasie krótkiej przerwy miedzy odsłuchami  firma PHO SHOP by Sushi w dłoń zapewniła nam przepyszną przekąskę.

 

Jest nam niezmiernie miło, że całe spotkanie przebiegło w tak przyjacielskiej atmosferze i już myślimy o organizacji następnego w przyszłym roku! Zatem do zobaczenia!
.

redakcja. audiomuzofans.pl