Kable optyczne Ethereal MHX-T – wysoka jakość, przystępna cena

Kable optyczne Ethereal MHX to wysokiej jakości przewody do przesyłania sygnału cyfrowego audio, które objęte są 10-letnią gwarancją producenta.

Zastosowane w Ethereal MHX bardzo dobrej jakości włókna światłowodowe minimalizują wpływ kabla na parametry jittera, który jest odpowiedzialny za zachwiania i zakłamania w przesyłanych pakietach danych cyfrowych. Dzięki swojej budowie, kabel optyczny jest odporny w 100% na zakłócenia elektromagnetyczne. Wtyki pokryto 24-karatowym złotem, a izolacja osłaniająca rdzeń światłowodowy skutecznie zabezpiecza kabel przed uszkodzeniami.

Kable optyczne znajdują zastosowanie przy łączeniu rozmaitych urządzeń, takich jak odtwarzacze CD, DVD i Blu Ray, transporty, przetworniki DAC, odtwarzacze sieciowe, wzmacniacze, amplitunery i telewizory. Idealnie sprawdzają się także przy podłączaniu rozmaitych przystawek streamujących do innych urządzeń. Wybierając kabel optyczny do kina domowego (zamiast HDMI lub RCA), otrzymamy praktycznie bezstratny przesył danych między urządzeniami.

To, co wyróżnia kable optyczne MXH, to możliwość transferu danych na bardzo duże odległości bez utraty na jakości, co ma miejsce w przypadku innych połączeń. Sygnał zawsze trafi do urządzenia niezdegradowany, niezależnie od odległości od źródła. Kable optyczne Ethereal z serii MHX dostępne są w długościach od 0,5 do 15 metrów.

Najważniejsze cechy:

  • Najwyższej jakości światłowód dostarczający maksymalną rozdzielczość
  • Niewrażliwy na większość typowych źródeł zakłóceń
  • Wtyki pozłacane 24-karatowym złotem
  • Trwała i elastyczna izolacja chroni przed uszkodzeniami
  • Dobrze widoczne oznaczenie kolorystyczne ułatwiające identyfikację kabla

Cena:

MHX-T5 0.5m – 69zł

MHX-T1 1m – 75zł

MHX-T2 2m – 89zł

MHX-T3 3m – 105zł

MHX-T4 4m – 129zł

MHX-T6 6m – 159zł

MHX-T8 8m – 199zł

MHX-T10 10m – 219zł
MHX-T15 15m – 329zł

Zmiana nazwy, ta sama jakość. Marka MetraAV to teraz Ethereal.

Nawiązując do swoich korzeni MetraAV zmienia nazwę na Ethereal. Nadal jednak będzie oferować produkty przeznaczone do komercyjnych oraz domowych integracji systemów audio-wizualnych o tej samej wysokiej jakości, do której przyzwyczaiła swoich użytkowników oraz instalatorów.

Firma Metra Electronics działa na rynku od lat czterdziestych, gdy to Michael M. Somma – weteran pełniący funkcję radiotelegrafisty podczas II WŚ – otworzył mały sklep na Brooklinie w Nowym Jorku, w którym naprawiał i sprzedawał telewizory oraz radia FM. Z czasem M. M. Somma jako jeden z pierwszych zaoferował kompletne zestawy do montażu radia w samochodach, a jego perfekcjonizm i szczególna uwaga dla każdego detalu sprawiły, że produkty i rozwiązania instalacyjne Metra od początku były na najwyższym poziomie. Firma odniosła wielki sukces, stając się pionierem w branży, nagradzanym za innowacyjność.

Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie łączności samochodowego sprzętu audio, w 2001 roku Metra Home Theatre Group stworzyła odrębną jednostkę, dedykowaną kablom HDMI, systemom kina domowego i akcesoriom instalacyjnym – Ethereal Home Theater.

To, co zaczęło się od marki Ethereal Home Theater, przekształciło się w MetraAV, a teraz powraca do korzeni, przyjmując nazwę Ethereal. Obecnie portfolio marki Ethereal obejmuje serie produktów Velox, Helios, Big Dog Power oraz Ethereal, w tym kable HDMI, kable audio, kable optyczne, przewody do instalacji domowych oraz komercyjnych, wiele innowacyjnych produktów do dystrybucji zasilania, a także narzędzia do naprawy instalacji, przedłużacze, rozgałęźniki i przełączniki, a także konwertery, adaptery czy zestawy IR.