TAGA HARMONY TAV-807 – TWOJA MUZYCZNA PODRÓŻ!


Nowa generacja serii Audio-Video nie jest ewolucją poprzedniej.

To całkowicie nowe podejście do projektowania i dźwięku tej linii. Audio-Video od lat jest liderem w swojej grupie cenowej, pod względem świetnej stylistyki i brzmienia oferowanych w przystępnych cenach. Styl, materiały oraz jakość dźwięku nowej generacji Audio-Video jeszcze bardziej umacnia jej pozycję jako lidera w swoim segmencie i daleko poza nim.
Flagowe kolumny tej serii:
podłogowa TAV-807F, podstawkowa TAV-807B, centralna TAV-807C, surround TAV-807S.


Każda dostępna w jednym z stylowych wykończeń: Black, Modern Wenge, Oak, Walnut i White.


Projektując flagowe modele TAV-807 celem było stworzenie przykuwających wzrok kolumn głośnikowych o świetnym brzmieniu, które byłyby oferowane w przystępnych cenach, co jest znakiem rozpoznawczym serii Audio-Video.

KLUCZOWE CECHY oraz zmiany w stosunku do poprzedniej generacji*


• TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures)
2-giej generacji obudowy o „niskim poziomie zakłóceń” – zwiększona sztywność w celu redukcji rezonansów: grubsza przednia ścianka obudowy (TAV-807F / TAV-807B 21 mm oraz TAV-807C / TAV-807S 18 mm).


• Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na przedniej ściance obudowy – jest eleganckie oraz wskazuje na nasze dążenie i pasję do doskonałej harmonii brzmienia.


• Ulepszony 1” (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultra lekką jedwabną kopułką gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Powiększony magnes (Φ70), chłodzenie ferrofluidem i trwała cewka typu flat-wire wytrzymują duże moce wejściowe.


• TWG-I (Taga WaveGuide)
2-giej generacji panel głośnika wysokotonowego – odpowiednio ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi
głośnika, jak i poza nią. W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pozwala budować bardziej trójwymiarową
i naturalną scenę dźwiękową. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.


TAV-807C
• TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures)
2-giej generacji obudowy o „niskim poziomie zakłóceń” – zwiększona sztywność w celu redukcji rezonansów: grubsza przednia ścianka obudowy (teraz 21 mm, było 15 mm) oraz dodatkowe wewnętrzne obręcze wzmacniające. Zwiększona
objętość wewnętrzna (głębokość obudowy wzrosła z 30 cm do 34 cm), aby zapewnić lepszą wydajność basów.
Górna powierzchnia obudowy jest pochylona pod kątem około 4 stopni ku tyłowi, aby jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i turbulencje.


• Nowy 6.5” (165 mm) głośnik średniotonowy – większa, bardziej sztywna i ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, które zapewnia szybki jej ruch, w celu uzyskania jeszcze bogatszego, jedwabistego i bardzo naturalnego brzmienia średnich tonów. Wytrzymała cewka z dużym Φ80 magnesem gwarantują odporność na wysokie temperatury i wyższe poziomy mocy. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa
przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.


• Ulepszone podwójne 8” (203 mm) głośniki niskotonowe – ultralekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny Φ100 magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się w głębszym, bardziej muzykalnym i precyzyjniejszym brzmieniu basów. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.


• Całkowicie nowe nóżki ze szpilkami – nóżki z Nylonu i aluminiowe szpilki (kolce). Nóżki są wyjątkowo sztywne i grube zapewniając prawie idealną izolację kolumny od podłoża, zwiększa to transparentność dźwięku i definicję oraz kontrolę basu. Nowy, elegancki i dyskretny design nóżek bazuje na wyższej serii Platinum v.3 i nadaje kolumnie głośnikowej nowoczesny i ponadczasowy wygląd. Konstrukcja pozwala na zamienne stosowanie opcji instalacji nóżek
i szpilek lub tylko szpilek.


TAV-807F wyróżnia się szczegółowym i bogatym dźwiękiem generowanym przez nasz głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, otwartym i naturalnym brzmieniem średnicy, dzięki nowemu 6.5” przetwornikowi średniotonowemu, w połączeniu z głębokim i realistycznym basem zapewnianym przez dwa ogromne 8” głośniki niskotonowe.


TAV-807F
• Pochylona górna powierzchnia obudowy pod kątem około 4 stopni ku tyłowi jeszcze bardziej ogranicza niepożądane rezonanse i turbulencje.
• Ulepszony 8” (203 mm) głośnik średnio-niskotonowy – ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny Φ100 magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się w głębszym, bardziej muzykalnym i precyzyjniejszym brzmieniu basów oraz bogatą, jedwabistą i bardzo naturalną średnicą.
Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.
• Nisko-szumowy i ultra-szybki szczelinowy port basu zwiększający dyspersję i zakres niskich częstotliwości.


TAV-807C i TAV-807S
Szczegółowe i bogate wysokie tony w połączeniu z otwartą i naturalną średnicą oraz dobrą podstawą basową to idealny wybór do odtwarzania muzyki stereo (TAV-807S) oraz ścieżek dźwiękowych filmów i muzyki wielokanałowej z realistyczną dynamiką i czystością.
• Ulepszony 5.25” (133 mm) głośnik średnio-niskotonowy – ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się jeszcze bogatszym, jedwabistym i bardziej naturalnym brzmieniem średnich tonów.
• Fabryczny wieszak ścienny umożliwia łatwy i szybki montaż na ścianach lub innych konstrukcjach.


WYKOŃCZENIA WINYLOWE
Starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna i są przyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są schludnie nałożone na obudowy przy użyciu
precyzyjnych maszyn w celu zapewnienia najlepszego wyglądu.
TAV-807B – spakowany w kompaktowych rozmiarach, masywny 8” przetwornik średnio-niskotonowy,
wsparty przez szczelinowy tylny port bassreflex, zapewnia mnóstwo nisko rozciągniętych basów z niesamowitą dynamiką, spotykaną zwykle w znacznie większych konstrukcjach. Szczegółowe i bogate wysokie częstotliwości z otwartą i naturalną średnicą przypominają charakterystykę dźwięku i jakość profesjonalnych monitorów scenicznych.

  • Kolumny podłogowe, TAV-807F, są oferowane w sugerowanej cenie detalicznej 2299zł brutto/ para.
  • Kolumna podstawkowa, TAV-807B
  • Kolumna centralna, TAV-807C, jest oferowana w sugerowanej cenie detalicznej 479zł brutto/ sztuka.
  • Kolumny podstawkowe surround, TAV-807S, są oferowane w sugerowanej cenie detalicznej 599zł brutto/ para.

Kolumna TAV-807B będzie dostępna pod koniec roku. 

Pełne informacje o produktach na https://www.tagaharmony.com/shop/productsList?search=TAv-807&lang=pl