Unison Research przedstawia nowy wzmacniacz lampowy Simply 845

Unison Research przedstawia nowy wzmacniacz lampowy Simply 845

Nowy Simply 845

Stworzenie tego wzmacniacza jest wynikiem wieloletniego doświadczenia w projektowaniu, dogłębnej znajomości lamp próżniowych oraz naszej pasji i chęci tworzenia unikalnych komponentów audio o wyjątkowej jakości, w których tradycyjne rzemiosło łączy się i płynie integruje z zaawansowaną technologią.

Nowy Simply 845 swoją konstrukcją nawiązuje do flagowego wzmacniacza zintegrowanego, modelu ABSOLUTE 845. SIMPLY 845, podobnie jak ABSOLUTE 845, również wykorzystuje słynne bezpośrednio żarzone triody 845, lampy dobrze znane z niezwykłej trwałości i zapewniające doskonałe właściwości dźwiękowe.

Ogromną zaletą wzmacniaczy zintegrowanych jest posiadanie w jednej obudowie przedwzmacniacza i końcówki mocy. Pozwala to wyeliminować potrzebę stosowania drogich kabli połączeniowych, które nigdy nie są całkowicie neutralne dla odtwarzanego dźwięku. Warto zaznaczyć, że w nowej wersji Simply 845 zmniejszono jego gabaryty poprzez przeniesienie wszystkich pozłacanych złączy wejściowych i wyjściowych nowego typu, na tył wzmacniacza.

Transformator

Podobnie jak we wszystkich wzmacniaczach lampowych Unison Research, transformatory wyjściowe w Simply 845 są naszego autorstwa i zostały wykonane ręcznie, jeden po drugim.

Dobry transformator wyjściowy jest nie tylko rezultatem rygorystycznego projektu, ale także doboru materiałów umożliwiających bezproblemowe funkcjonowanie z oddziałującymi w nim intensywnymi polami magnetycznymi i elektrycznymi.

Simply 845 wykorzystuje bardzo cienkie izolatory z mylaru i polipropylenu, odpowiednie do maksymalnego ograniczenia pojemności pasożytniczej i rozproszenia strumieni magnetycznych, uzyskując w ten sposób rozszerzone pasmo przenoszenia i bardzo niski poziom zniekształceń harmonicznych.

Ponadto, zastosowany rdzeń ferromagnetyczny znacznie różni się od rdzeni powszechnie spotykanych w produktach audio i składa się ze stosu cienkich warstw specjalnego stopu żelaza i krzemu, wszystkie izolowane od siebie, których cząsteczki są zorientowane i unieruchomione w stabilny sposób ułatwiający liniowy przepływ sił pól magnetycznych.

Obwody

W Simply 845 obydwie sekcje audio, zarówno przedwzmacniacz, jak i końcówka mocy, pracują w czystej klasie A. Obwody przedwzmacniacza są zasilane przez stabilizowane zasilacze elektroniczne typu liniowego, zaprojektowane specjalnie w celu zminimalizowania zakłóceń sieciowych.

W obwodach elektronicznych wszystkie kondensatory, które obsługują sygnał audio, są antyindukcyjne, a zworniki są izolowane dielektrykami polipropylenowymi, co stanowi szczyt współczesnej technologii.

Zastosowane płytki obwodów drukowanych nie są typowymi układami przemysłowymi, różnią się tym, że mają podłoże z włókna szklanego i ścieżki z czystej miedzi elektrolitycznej oraz są trzykrotnie grubsze niż standardowe.

Potencjometr regulacji głośności odgrywa bardzo ważną rolę w wysokiej jakości dźwięku. Z tego powodu nasz wybór padł na słynny japoński moduł ALPS RK27.

Specyfikacja techniczna

Typ: Zintegrowany wzmacniacz lampowy

Lampy: 2 x 845

4 x ECC 82 / 12AU7

Klasa: Klasa A

Topologia sekcji wyjściowej: Single-ended

Maksymalna moc: 23W

Pasmo przenoszenia: 20Hz-50kHz, +0dB -1dB @ 12W

Poziom wzmocnienia: 14 dB

Impedancja wyjściowa: 6 omów

Impedancja wejściowa: 47k omów / 100 pF

Wejścia: 4 x wejście liniowe

Wyjścia: 1 Tape, 1 Subwoofer

Pobór energii: 300VA

Wymiary: 37 cm x 26 cm x 57 cm ( S x W x G )

Waga: 30,5 kg

Bezpieczniki główne: 5x 20mm – 6.3 AT 100V-120V, 5x 20mm – 3.15 AT 220V-240V

Dystrybucja w Polsce

www.horn.pl