Audio Video Show Praga 2022 – Nowe otwarcie

Wystawa audio w Pradze odbyła się 03/04-06-2022, audiomuzofans.pl jako patron medialny udał się na miejsce w trzy osobowym składzie Janusz, Paweł oraz członek grupy AUDIOMUZOFANS Tomasz.

od lewej: Tomasz, Krzysztof (Manron) Paweł i Janusz

Czeska impreza poświęcona sprzętowi audio-video odbyła się pierwszy raz w nowym miejscu, kameralny, mało nowoczesny hotel Don Giovanni został zastąpiony stadionem O2 Arena i nowoczesnym hotelem znajdującym się naprzeciwko wspomnianego stadionu STAGES HOTEL.

Jak zauważyliśmy był to wystawienniczy krok w dobrym kierunku, ale niestety nie wszyscy wystawcy z poprzednich lat stawili się – a szkoda, bo możliwości są duże, co zauważyliśmy po niekończącej się kolejce miłośników audio do kas.

Teraz kilka słów o sprzęcie audio – niestety wystawcy zlekceważyli trudne warunki akustyczne, które były na stadionie, a szkoda, bo zestawy za grube miliony zagrały bardzo przeciętnie.

Odstępstwem od tej reguły, co było widać i słychać po sali wystawienniczej, która była dobrze zaadaptowana akustycznie, a mianowicie kolumny TRENNER & FRIEDL napędzane przez mocny zestaw Brinkmann Audio, nad którym czuwał Matthiasem Lückem (współwłaścicielem Brinkmann Audio). Ten bardzo dobry sprzęt pokazał tu swoje genialne możliwości.

Matthiasem Lückem (współwłaściciel Brinkmann Audio)

Za to w hotelu było już pod tym względem całkiem dobrze, małe pokoje dobrze wygłuszone pomogły firmom w uzyskaniu dobrego dźwięku.

Musimy tu wspomnieć również dwie polskie firmy, które godnie reprezentowały naszych producentów audio, czyli producenta szerokopasmowych kolumn głośnikowych Cube Audio i Manron producenta nietuzinkowych wzmacniaczy lampowych oraz niebanalnie wyglądających zestawów głośnikowych. Dwa Polskie pokoje pękały w szwach – tylu było chętnych na posłuchanie wspaniałych dźwięków dobiegających z tych pomieszczeń.

Cube Audio
Manron

Co ciekawe DAC-i niewystawiającego się na tegorocznej imprezie Łukasza Fikusa z firmy Lampizator były w czterech pokojach i znacznie przyczyniły się do uzyskanego w nich wysokiej jakości dźwięku.

Lampizator DAC Amber 3

Były też warte wspomnienia premiery, a jedną z nich pokazał czeski Xavian, na 25 lecie firmy zaprezentował nowy model kolumn CONCERTO (warto na nie zwrócić uwagę przy planowaniu kolejnych odsłuchów 🙂 )

Wracając do samych targów uważamy, że ten krok ze zmianą lokalizacji to dobry krok w przód i przyczyni się do rozwoju imprezy, a my jako patron medialny będziemy się przyglądać jak targi w Pradze rosną w siłę.

redakcja: audiomuzofans.pl Janusz Sowiński

Galeria: