Koncert Symfoniczny – Muzyczna Historia Filmowej Łodzi

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy, symfoniczny koncert „Muzyczna Historia Filmowej Łodzi” z okazji  15. urodzin Klubu Wytwórnia, 10. urodzin DoubleTree by Hilton Łódź oraz 600. urodzin Łodzi! Na scenie pojawi się 35-osobowa orkiestra symfoniczna Stokłosa Collective Orchestra pod przewodnictwem Jana Stokłosy. Utwory w specjalnie przygotowanych aranżacjach wykonają cenieni polscy artyści: Zbigniew Zamachowski, Jan Emil Młynarski, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha oraz Łukasz Lach.

Motywem przewodnim wydarzenia będzie muzyka pochodząca z filmów powstałych w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Na urodzinowym koncercie pojawią się utwory z filmów i seriali, które na stałe wpisały się w historię polskiej kinematografii, m.in.: „Ziemia Obiecana”, „Akademia Pana Kleksa”, „Pan Wołodyjowski” czy „Czterej pancerni i pies”. Koncert poprowadzą Zbigniew Zamachowski oraz Jan Emil Młynarski. Dopełnieniem całego koncertu będzie specjalnie przygotowana oprawa wizualna.

Łódź jest ówczesną stolicą polskiego przemysłu filmowego, a „Łąkowa 29” to adres legendarny. Dziś znajduje się tu Klub Wytwórnia oraz Hotel DoubleTree by Hilton Łódź, ale do roku 1998 mieściła się Wytwórnia Filmów Fabularnych – kolebka polskiej kinematografii, w której powstało kilkaset filmów! 600. urodziny Łodzi to wspaniała okazja, aby upamiętnić filmową historię naszego miasta.

„Muzyczna Historia Filmowej Łodzi” to nie tylko koncert – to niepowtarzalne wydarzenie, które pozwoli przywołać wspomnienia z czasów, kiedy Wytwórnia Filmów Fabularnych przeżywała prawdziwy rozkwit. Jeśli więc świętować potrójny jubileusz to tylko w filmowym stylu!

Link do biletów https://ekobilet.pl/e/koncert-symfoniczny-muzyczna-historia-filmowej-lodzi-520216?evt=520216