NEWS: Fezz Audio Equinox EVO -DAC

Polska firma prezentuje najnowszy produkt w swojej ofercie!

Fezz Audio Equinox EVO to pierwszy DAC w portfolio krajowego producenta. Mimo to od razu postawili oni na współpracę z najlepszymi — w tym przypadku Łukaszem Fikusem, znanym szerzej jako LampizatOr. Jego produkty cenowo i brzmieniowo plasują się w kategorii high-endu, a do tego są rozpoznawalne i kupowane na całym świecie. Najnowszy produkt jest wynikiem długoletniej współpracy obu firm, chociaż do tej pory głównie opierała się ona głównie na transformatorach firmy Toroidy, z której powstał Fezz Audio. Dzięki stworzeniu wspólnego produktu mogli oni połączyć swoje siły, gdzie projekt powstał dzięki Lampizatorowi, a obudowa, zasilanie, design i produkcja odbywają się po stronie Fezza, co pozwala znacząco ograniczyć koszty i w efekcie zaprezentować Equinox EVO w przystępnej cenie, ale jednocześnie otwierając furtkę do świata high-endu.

Wprowadzenie do swojej oferty przetwornika cyfrowo-analogowego to bardzo duży krok do przodu dla polskiej firmy. Był to element, którego do tej pory brakowało w ich ofercie, a wiele osób o niego dopytywało. Potwierdza to dużą chęć rozwoju Fezza i jeszcze mocniejszego zaznaczenia swojej pozycji na rynku.

Głównym celem przy projekcie przetwornika Fezz Audio Equinox EVO nie były idealne pomiary, a przyjemność z odsłuchu, niezwykła barwa i jak najlepsze brzmienie. Co jest istotne, nie mamy w tym przypadku do czynienia z buforem lampowym, a wzmocnieniem sygnału na lampie. W efekcie brzmienie jest bardzo ciężko porównać do znanych produktów, wedle słów producenta, najbliżej jest mu do kilkukrotnie droższych produktów.

Na uwagę zasługuje oczywiście również bryła i projekt wizualny. Jak inne produkty z linii EVO, Fezz Equinox jest dostępny w aż siedmiu kolorach i idealnie pasuje do modeli z innych kategorii polskiego producenta. Na górnej pokrywie znajdziemy z kolei niewielkie, przesuwne okienko, które skrywa lampę. Dzięki temu zyskujemy nie tylko aspekt wizualny, ale i możliwość dopasowania brzmienia poprzez wymianę lampy. Urządzenie również nie należy do najlżejszych, waży ono aż 12 kilogramów. Pod tym kątem zawstydzi on niejeden wzmacniacz w podobnej cenie.

Fezz Audio Equinox EVO to najtańszy na rynku przetwornik cyfrowo-analogowy sygnowany logiem Lampizatora. Został oparty o dobrze znane i bardzo lubiane chipsety Burr Brown PCM1794 i lampie 12AU7. Za sekcję zasilania odpowiada transformator toroidalny klasy Audio Supreme. Został on zaprojektowany specjalnie przez zespół inżynieryjny Fezz/Toroidy. DAC został wyposażony w dwa wejścia Toslink, a także po jednym koncentrycznym i jednym USB.

Najnowszy Fezz Equinox EVO będzie dostępny na przełomie stycznia i lutego w cenie 9900 PLN. Już teraz możecie jednak zamówić go w przedsprzedaży i być jednymi z pierwszych, którzy sprawdzą go w swoim systemie.

Dystrybucja w Polsce:

21Distribution

ul. Reymonta 12

95-200 Pabianice