NEWS: Goldring Ethos SE – nowa definicja dźwieku

Goldring Ethos SE – nowa definicja dźwieku

Światowej klasy specjalista od dźwięku analogowego, firma Goldring, prezentuje model Ethos SE – specjalną edycję swojego nagradzanego modelu Ethos. Zajmując najwyższe miejsce w gamie wkładek gramofonowych firmy Goldring, Ethos SE łączy bezkompromisowe inżyniering z unikalnymi nowymi funkcjami, tworząc wkładkę charakteryzującą się doskonałymi możliwościami reprodukcji dźwięku.

Dzięki nowym i starannie zaprojektowanym ulepszeniom:

  • cewki z czystego srebra
  • nabiegunniki o niskiej reluktancji
  • czarna anodowana obudowa z aluminium lotniczego,

Ethos SE ustanawia zupełnie nowe standardy pod względem wydobywania szczegółów, separacji kanałów i minimalizacji podbarwień, oferując słuchaczom wciągające wrażenia muzyczne.

Nowe cewki z czystego srebra

Zmniejszenie efektywnej masy igły wkładki gramofonowej poprawiło jej wydajność. Goldring Ethos SE zbudowany jest na cewkach z czystego srebra Ag 9999, które charakteryzują się bardzo niskim oporem wewnętrznym i niższą masą, dzięki zastosowaniu mniejszej liczby zwojów. Cewki z czystego srebra mają znacznie niższą masę niż standardowe cewki miedziane.

Rdzeń krzyżowy o małej masie wykonany ze szwedzkiego żelaza

Karkas cewki, wykonany z armatury, pozwala na zachowanie bardzo niskiej masy własnej. Armatura w kształcie krzyża a nie w konwencjonalnym kwadratowym kształcie (cięższy) poprawia separację kanałów i daje zespołowi armatury zdolność do generowania niezwykle realistycznej sceny dźwiękowej stereo. Poziomy szczegółów w zakresie wysokich częstotliwości są poprawione, zniekształcenia są zredukowane, a błędne śledzenie jest praktycznie wyeliminowane. 

Generator GOL-1

Sercem urządzenia był ręcznie budowany układ magnetyczny GOL-1, którego najważniejszym zadaniem było rozszerzyć pasmo przenoszenia i gładkość odtwarzanego dźwięku. Dzisiaj układ GOL-1 powraca pod nową postacią – w formie idei, która pozwoliła na zbudowanie zupełnie nowej jakościowo wkładki – Goldring Ethos. Układ GOL-1 sprawia, że brzmienie Ethosa jest przykładem tego, jak prawdziwa wkładka klasy hi-end powinna grać – detalicznie, bez podkolorowań i niezwykle przyjemnie dla ucha. Wyłącznie w wersji SE  układ GOL-1 został poddany nowemu procesowi produkcji, który zwiększa przepuszczalność metalu, tworząc obwód magnetyczny o niższym oporze.

Diamentowy szlif typu Line-Contact

Aby uzyskać najwyższe częstotliwości w nagraniu, wkładka Goldring Ethos SE używa diamentowej igły o wąskiej końcówce i niskiej masie oraz dużej powierzchni kontaktu. Konstrukcja ma profil diamentowy o wielokątnej powierzchni kontaktu i jest połączona z rdzeniem krzyżowym za pomocą sztywnej, a jednocześnie lekkiej rurki z lekkiego stopu. Dzięki temu, oprócz doskonałej odpowiedzi na wysokie częstotliwości, zniekształcenia, rezonanse, podkolorowania są zminimalizowane.

Korpus z aluminium lotniczego

Generator GOL-1 jest umieszczony w precyzyjnie frezowanym korpusie z aluminium lotniczego stopu 6082-T6. Ten materiał został starannie wybrany ze względu na niską gęstość i doskonałą sztywność – a dzięki swojej anodowanej, czarnej powłoce jest równie atrakcyjny, co trwały.

Najważniejsze cechy:

  • Nowe cewki z czystego srebra mają mniej uzwojeń i wyższą przewodność, co zmniejsza efektywną masę igły i wewnętrzną impedancję przetwornika, co zapewnia lepsze śledzenie i odtwarzanie transjentów.
  • Rdzeń krzyżowy o małej masie wykonany ze szwedzkiego żelaza poprawia separację kanałów i zapewnia bardziej realistyczną scenę dźwiękową.
  • Igła diamentowa o szlifie liniowym (Vital line-contact) ma wąskie zakończenie o małej masie i dużą powierzchnię styku, która poprawia charakterystykę wysokich częstotliwości i minimalizuje zniekształcenia i zabarwienia.
  • Nowe nabiegunniki o niskiej reluktancji zapewniają płynną i rozszerzoną charakterystykę częstotliwościową dzięki ekskluzywnemu procesowi.
  • Korpus z aluminium lotniczego o niskim rezonansie został wybrany ze względu na niską gęstość i doskonałą sztywność.

Specyfikacja techniczna:

Typ wkładkiMC
Mocowanie1/2 cala
SzlifVital Line-Contact
Wymienna igłaTak, w fabryce
HeadshellNIE
Kąt nachylenia igły20 stopni
Siła nacisku1,5 – 2,0g (1,75 g zalecane)
Pasmo przenoszenia12 – 32.000Hz
Separacja kanałów>30 dB przy 1 kHz
Czułość wyjścia0.35 mV ± 1 dB przy 1 kHz, 5 cm/s
Balans kanałów<1 dB przy 1 kHz
Pojemność wejściowa MC100 – 500pF
Impedancja wejściowa MC100 Ohm
Rezystancja3,8 ohm
Indukcyjność wewnętrzna3.5μH
Waga7.7g
Gwarancja24 miesiące

Cena:

  • Wkładka gramofonowa Goldring Ethos SE- 7395 zł