NEWS: Marka Morel dołącza do oferty RAFKO Dystrybucja.

Dźwięk, który porusza i hipnotyzuje. Marka Morel dołącza do oferty RAFKO Dystrybucja.

Do portfolio RAFKO Dystrybucja dołącza kolejna hi-endowa marka. W Polsce Morel znany jest już od lat jako producent najwyższej klasy głośników car audio. Ale mało kto wie, że w portfolio marki znajdziemy całą gamę architektonicznych głośników do montażu w sufitach i ścianach oraz szeroki zakres wysokiej jakości produktów audio domowego, w tym systemy kina domowego. Wisienką na torcie jest duży dział przetworników głośnikowych DIY, które Morel sprzedaje z powodzeniem także do wielu innych marek audio na rynku.

Marka Morel powstała z zamiłowania do muzyki i marzenia, by tworzyć głośniki, które w naturalny sposób uchwycą esencję muzyki – tak jak robią to instrumenty muzyczne. By wydobyć z głośników ich magię i stworzyć dźwięk, który porusza i hipnotyzuje słuchacza potrzeba czegoś więcej niż kombo wiedzy i zaawansowanych technologii. Morel przekonuje, że wytwarzanie głośników potrzebuje ludzkiego dotyku. Dlatego też każdy produkt marki Morel jest ręcznie wykonywany oraz montowany w ich fabryce, a następnie poddawany jest siedmiu różnym wyśrubowanym testom jakości.

W skład portfolio producenta wchodzi:

Systemy kina domowego (Soundspot)

Czerpiąc z doświadczenia w inżynierii głośników i wiedzy na temat akustyki, zaprojektowano głośniki, które pokochają nie tylko miłośnicy muzyki, ale także architekci oraz lubiący wysmakowany design domatorzy. Morel Soundspot ożywią każdy instrument, i wokal wyrazistością i przejrzystością, ubogacając Twoje muzyczne i kinowe doświadczenia. Wysoka jakość, doskonała reprodukcja dźwięku w dyskretnej, łatwej do montażu konstrukcji.

Systemy głośników satelitarnych SoundSpot mogą znaleźć zastosowanie zarówno w systemach kina domowego, jak i w małych systemach stereo Hi-Fi. W ofercie marki Morel znajdziemy trzy rozmiary głośników satelitarnych SoundSpot: SP1, SP2 oraz największe SP3 oraz 2 wykończenia: Piano White i Piano Black. Ceny zaczynają się od 2799zł (zestaw 5 sztuk SP1) do 4599zł za parę SP3.

Do uzupełnienia zestawu satelitów służy kompaktowy, aktywny subwoofer Morel SoundSub PSW8ew (5399zł) wyposażony w 8-calowy przetwornik niskotonowy oraz wysokiej jakości, 150W wzmacniacz BASH, oferujący głęboką wydajność basową. Pozwala to na uzyskanie dynamicznego brzmienia zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Gdy głośniki SoundSpot połączymy w set 5 jednostek + subwoofer, możemy stworzyć system kina domowego.

Beat X

Beat X to system wielokanałowego kina domowego, który umieści Cię dokładnie w centrum akcji. Składa się z pięciu głośników satelitarnych SoundSpot SP-1, które mogą być wykorzystywane jako przednie, tylne i środkowe kanały. Aktywny subwoofer Sub8-X (2699zł) o kształcie sześcianu wyposażony jest w 8-calowy przetwornik niskotonowy i 80W wzmacniacz. Współczesny minimalistyczny design systemu Morel Beat X oraz możliwość urozmaiconych konfiguracji zapewnia bezproblemową integrację z każdym wnętrzem.

USUB

Subwoofer Morel USUB dostępny jest w rozmiarach 12”, 10” i 8”, czyli kolejno: USUB 803, USUB 1003 i USUB 1203 i dostarczy wysokiej jakość dźwięk Hi-Fi w zastosowaniach stereo i kina domowego. Cena od 4299zł do 6999zł.

Wzmocniona, solidna obudowa zamknięta wykonana jest z grubej mieszanki drewna z wewnętrznymi wzmocnieniami, a zdobi ją i chroni elegancki górny panel ze szczotkowanego czarnego aluminium.

Högtalare

Morel Högtalare to nowoczesny, bezprzewodowy głośnik Bluetooth, który zaprojektowano tak, by swoim kształtem odpowiadały jednemu okienku z popularnej szafki Kallax marki IKEA. Wyposażono go w 6-calowy przetwornik niskotonowy oraz dwa 1-calowe przetworniki wysokotonowe z miękką kopułką, dzięki którym otrzymujemy brzmienie dynamiczne i realistyczne z bogatym, naturalnym basem. Dostępny jest w czterech kolorach. Cena 1799zł.

W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na produkty lifestylowe wysokiej jakości, które można płynnie wkomponować w przestrzeń życiową i domową, marka Morel wprowadziła do swojego portfolio także głośniki zewnętrzne oraz szeroką gamę głośników instalacyjnych.

BREEZ

Głośniki zewnętrzne Breez AW oraz Breez CX600 zapewniają wysokiej jakości pełnozakresowy dźwięk stereo w przestrzeniach outdoor, takich jak patio, ogród lub weranda. Cena od 4295zł za parę.

BREEZ AW (All Weather)

Głośniki BREEZ AW umożliwiają słuchanie muzyki na świeżym powietrzu, niezależnie od panującej pogody i napotkanych warunków.

Obudowa z tworzywa ABS o dużej gęstości, maskownica odporna na rdzę oraz certyfikowana wodoodpornoś

IP-66 sprawiają, że Breez AW wytrzyma ekspozycję na światło UV, ekstremalnie wysokie temperatury, kurz, wilgoć i środowiska korozyjne. O wysoką jakość dźwięku i mocny, niski bas 2-drożnego głośnika Morel BREEZ AW zadbała membrana pasywna zamontowana z tyłu głośnika oraz woofer – dostępny w dwóch rozmiarach: 6,5″ w BREEZ AW600 lub 8″ w AW800.

2-drożne Morel BREEZ CX600 to najmniejsze w ofercie głośniki zewnętrzne, które przystosowano do zamontowania w ziemi. Sprzedawane są w parach.

Głośniki instalacyjne Morel SoundWall

40 lat pomysłowości inżynieryjnej Morela doprowadziło do powstania najwygodniejszego i najbardziej innowacyjnego mechanizmu instalacyjnego dostępnego na rynku. Nowo opracowany system instalacyjny „easy-grip” (zgłoszenie patentowe) powstał z myślą o instalatorach. Umożliwia solidną instalację poprzez uchwycenie krawędzi ściany za pomocą stałych zacisków i utrzymanie głośnika na miejscu dzięki wykorzystaniu siły grawitacji i nacisk. W ofercie znajdziemy głośniki z gamy LCR IN-WALL, Surface, Cinema, Music Hall, Power Slim, Pro oraz X-Base w wersji standardowej i All Weather (AW).

SoundWall LCR IN-WALL

Zintegrowany soundbar umieszczony w ścianie to idealne uzupełnienie dzisiejszych ultra-cienkich telewizorów o eleganckie rozwiązanie audio Hi-Fi. Możliwość dostosowania długości SoundWallTM LCR do naszych potrzeb sprawia, że może on znaleźć zastosowanie jako super cienki głośnik centralny (LCR) lub soundbar, oferując aż cztery konfiguracje systemów audio Hi-Fi do zastosowań w kinie domowym i stereo. Innowacyjna koncepcja łatwej instalacji pozwala na montaż poziomy poniżej dowolnego ekranu bez konieczności modyfikowania wewnętrznej struktury ściany lub stosowania skomplikowanych i kosztownych technik instalacji. Cena zestawu od 4595zł.

Soundwall Surface to połączenie gigantycznej cewki drgającą i innowacyjnych materiałów, które zapewnia dynamiczne, bogate i zrównoważone brzmienie muzyczne. Głośniki te dostępne są w dwóch wersjach: częściowo ukrytej (Morel SH17C – 3995zł) oraz ukrytej, która po zlicowaniu ze ścianą staje się zupełnie niewidoczna (Morel H17C – 4195zł).

Głośniki SoundWall Cinema oferują wysoką dynamikę, szerokie rozproszenie, niskie zniekształcenia i wysoką moc. Doskonale sprawdzą się zarówno do zastosowań w kinie domowym, jak i w stereo. Oba modele: Morel CW600 oraz CW525LCR używają bardzo niskoprofilowego wykończenia i najnowszej maskownicy o niskim rezonansie, która minimalizuje podbarwienia. Cena od 8995zł.

SoundWall Music Hall (MH) dostarcza immersyjne doświadczenie dźwiękowe w każdym pomieszczeniu odsłuchowym – zarówno w kinie domowym jak i w systemie stereo, samemu przy tym pozostając niezwykle dyskretnym. Głośniki Morel MHC600, MHC400, MHW600 oraz MHW525LCR wykorzystują najnowocześniejszą technologię przetworników Morel oraz renomowany miękkodźwiękowy przetwornik wysokotonowy. Cena od 2295zł

SoundWall PowerSlim (PM) to dwa modele PMW600 oraz PMC600 (zdobywca nagrody EISA) w ultracienkim wydaniu, co sprawia, że można je zastosować w miejscach, w których żaden inny głośnik nie dałby rady się zmieścić. Opatentowana technologia przetworników umożliwia obsługę wysokiej mocy oraz dostarczenie bogatego i dynamicznego dźwięku. Cena od 2995zł.

Kolekcja SoundWall Pro (DMW600, DMC600, DMC800) to innowacyjne rozwiązanie dla przestrzeni komercyjnych, które oferując kontrolę tłumienia impedancji, umożliwia równoległe podłączenie głośników do jednego wzmacniacza. Cena od 1745zł.

SoundWall X-Base (XB) to głośniki sufitowe i ścienne, które dostępne są w wersji standardowej: XBC600, XBC600ST, XBC400, XBW525LCR oraz AW (All Weather) – zaprojektowanej specjalnie pod kątem użytkowania na zewnątrz i w miejscach o wysokiej wilgotności: XBW600AW, XBC600AW, XBC800AW. Cena od 1245zł.

Przetworniki DIY

W Polsce marka Morel chyba najbardziej znana jest za sprawą swoich ręcznie wytwarzanych, wielokrotnie nagradzanych przetworników (raw drivers) przeznaczonych dla pasjonatów DIY, średniej i wyższej półki OEM, branży kina domowego i car audio.

Szeroką ofertę przetworników podzielono na określone serie: Classic, Classic Advanced, Elite, Ultra Slim Woofer, Hybrid Integra, Titanium Former, Supreme, Ultimate Subwoofer. W zależności od serii i od modelu, ceny wahają się od 149zł do 4549zł.

Na przestrzeni 50 lat istnienia marka Morel dała się poznać od strony zaawansowanych, innowacyjnych technologii, doskonałego dźwięku i śmiałego wzornictwa. Jej produkty zdobywają nagrody branżowe, w tym EISA oraz uznanie użytkowników na całym świecie. Od teraz w Polsce produkty marki Morel będą dostępne w dystrybucji RAFKO.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/