Soundedit ’23 – „Kuba i Śruba”, czyli popołudnie dla dzieci

Soundedit ’23 – „Kuba i Śruba”, czyli popołudnie dla dzieci

Od kilku już lat Festiwal Soundedit dba i zabiega o to, by najmłodsi również poznawali jak najlepsze filmy dla dzieci. Ważnym aspektem jest doskonała ścieżka dźwiękowa. Do animowanego serialu „Kuba i Śruba” muzykę skomponował muzyk zespołu Voo Voo – Karim Martusewicz.

W niedzielę 12 listopada o godz. 13.00 odbędzie się wyjątkowy koncert dla najmłodszych. Na spotkanie z muzyką między innymi z serialu wyprodukowanego przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej zaprasza Karim Martusewicz i jego Karimski Club oraz dzieci ze Szkoły Muzycżnej „Preludium” w Nowym Dworze Mazowieckim.

Karim to muzyk, kompozytor związany z legendarnym zespołem Wojciecha Waglewskiego Voo Voo, z którym wydał 26 płyt studyjnych i koncertowych. Już w 2007 r. zainicjował działalność własnego kolektywu muzycznego – Karimski Club. Skupia wokół niego wybitnych muzyków z całego Świata. Karim jeszcze przed studiami grał w musicalu „Metro”, wystąpił w nim ponad sto razy. Martusewicz jest również wykładowcą polskich i zagranicznych szkół muzycznych. Inicjuje warsztaty dla młodzieży (wśród jego uczniów była m.in. Monika Brodka) oraz jako kierownik muzyczny oraz opiekun artystyczny współpracuje z festiwalem „Fama” w Świnoujściu. Jako producent muzyczny, Karim współpracował z takimi artystami jak: Kasia Kowalska, Małgorzata Walewska, Ewelina Flinta, Justyna Steczkowska, Natalia Przybysz, Monika Kuszyńska, Zbigniew Wodecki, Tomasz Organek, Zbigniew Hołdys, Wojciech Waglewski, Grzegorz Markowski, Adam Nowak, Fisz, Emade, Abradab, Krzysztof Kiljański, Sylwia Wiśniewska, Krzysztof Zalewski, Orkiestra Aukso. W jego dorobku znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów, muzyka do spektakli teatralnych, czołówki programów telewizyjnych (m.in.: „Teleexpress”, „Strażnicy Pamięci”, ”Szkło Kontaktowe”), kierownictwo muzyczne, autorstwo aranżacji, dyrygowanie koncertami telewizyjnymi oraz wydawnictwa płytowe.

Kuba i Śruba” to serial animowany reżyserii Andrzeja Orzechowskiego i Bronisława Zemana. Karim Martusewicz jest w nim autorem muzyki i wraz ze swoim Karimski Club oraz dziećmi ze Szkoły Muzycznej „Preludium” zaprasza do wspólnej muzycznej przygody. Wydarzenie odbędzie się 12 listopada (niedziela) o godz. 13.00, w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, Łódź). Wstęp 15 zł, dzieci do lat 15 wchodzą za darmo.

Zdjęcie: materiały prasowe organizatora