TEST: TAGA Harmony HTA-700B v.3 USB – Mała wariatka.

Jakiś czas temu testowaliśmy poprzednią wersję TAGA Harmony 700B v.3 – odsłonę v.2. Wyróżniliśmy ją przede wszystkim za uniwersalizm i dobrą jakość dźwięku.

Dlatego też nie mogło zabraknąć wśród naszych testów następczyni v.2 -TAGA Harmony 700B v.3.

WYGLĄD/BUDOWA

Wykonana z aluminium szczotkowanego o niedużych gabarytach oferowana w dwóch kolorach srebrnym i czarnym, całkiem ładnie się prezentuje i dość łatwo małą Tagę można wkomponować w różne aranżacje naszych mieszkań.

HTA-700B v.3-USB w sekcji przedwzmacniacza wykorzystuje lampy próżniowe 2 x 12AU7, służące jako wzmacniacz buforowy, a w sekcji wyjściowej parę tranzystorów TDA7296.  HTA-700B v.3-USB jest hybrydą, która łączy to, co najlepsze – ciepły charakter analogowego dźwięku dostarczany przez lampy oraz moc i dynamikę tranzystorów. Transformator toroidalny o mocy 150 W zapewnia wystarczającą ilość mocy do napędzenia większości dostępnych kolumn głośnikowych.

W HTA 700v3 użyto dobrej jakości kondensatory Wima (2 x 50 V / 3300 uF), które zastosowano na wejściach i wyjściach lamp, a także dla regulacji tonów.

Audiofilskiej klasy japoński potencjometr głośności ALPS zapewnia minimalne szumy oraz oferuje doskonałą i precyzyjną obsługę, jak również ogranicza przesłuchy międzykanałowe. 

Na tylnej ścianie umieszczono gniazdo anteny do połączeń Bluetooth® v4.0 pozłacane terminale głośnikowe, które oferują praktycznie bezstratną transmisję sygnału audio do głośników oraz złącza wejściowe analogowe: CD, Line i złącza wyjściowe analogowe: Stereo RCA.

Znajdziemy tam również złącza wejściowe cyfrowe: Optyczne (bardzo fajna opcja przy oglądaniu filmów z TV) i USB (dla komputera), DAC o wysokiej rozdzielczości 24bit / 192 kHz.

BRZMIENIE

Po teście poprzedniczki czytaj tutaj; spodziewaliśmy się dobrego dźwięku i możliwości dostępu muzyki z kilku źródeł.

Równocześnie z dostarczoną 700B v.3 powrócił z przeglądu redakcyjny gramofon. Ponieważ byłem już wyposzczony brakiem możliwości odsłuchu płyt winylowych, niezwłocznie powróciłem do tego przyjemnego analogowego nośnika. Po podłączeniu gramofonu przez chwilę zacząłem się zastanawiać, czy na pewno podłączyłem hybrydę od Tagi.

Tak, to ona grała – była naprawdę dobrze wypełniona, melodyjna z odpowiednim “napowietrzeniem” średnica . Tony wysokie były zarazem klarowne i nieprzejaskrawione, co dawało przyjemne odczucie obcowania z analogiem.

Dave Valentin – amerykański flecista jazzowy z płyty winylowej wydanej przez sławne wydawnictwo Grp, wypełnił cały pokój. Dźwięk był przyjemny bez niemiłych ostrych pików.

Następną płytą był “Mały Książę” Marka Bilińskiego – właśnie ukazał się na winylu (AudioMuzoFans jako grupa) i portal jest patronem medialnym wydawnictwa.

ZAPRASZAMY DO GRUPY AUDIOMUZOFANS
„MAŁY KSIĄŻĘ”, Marek Biliński 

Dźwięki wydobywające się z głośników, nazwane przez moje dzieci “nie z tej ziemi” 🙂 co jest bliskie prawdy, rozniosły się po całym pokoju, co świadczy o tym, że ta mała TAGA gra pełną sceną. I tu mógłbym w pełni usatysfakcjonowany skończyć test, ale przecież zostały jeszcze inne źródła CD, USB, po optyku Telewizor i słuchawki.

Czyli lecimy ze zmianami – czas na CD. Przesłuchałem kilka płyt – wnioski podobne, jak w przypadku gramofonu – granie średnicą z przyjemnym brzmieniem pasma wysokiego i nie przebasowionym dołem. Choć nachodzi mnie jedna myśl – z CD jest dobrze, ale wierzcie mi – TAGA Harmony 700B v.3 jest wręcz idealnym kompanem dla gramofonu.

Jeżeli testowana Taga ma tyle możliwości podpięcia źródeł, trzeba skorzystać, a więc: podpinam laptopa przez USB i korzystam z biblioteki plików muzycznych, choć muszę przyznać jest to najmniej lubiane przeze mnie źródło. Dlatego tylko kilka piosenek dla sprawdzenia jakości odtwarzanej muzyki. Dźwięk jest wypełniony w średnicy bez ostrości w górnym paśmie ze stonowanym melodyjnym brzmieniem.

Niestety przez trudne czasy, w których musimy żyć, dzieci spędzają w domu dużo czasu. Jak zaradzić, żeby się nie nudziły?

Włączam im wesołą muzykę z YouTube przez podłączenie TV optykiem. Czyli dyskoteka w domu i dziecięce piosenki – TAGA choć małych gabarytów ma dużą moc – ściany drżały, a sąsiedzi chcą nie chcąc musieli się bawić z nimi.

PODSUMOWANIE

To jest mała wariatka z dobrym dźwiękiem – cena mała, a jakość dźwięku na dużo wyższym poziomie.

A największym zaskoczeniem była synergia, która zaistniała z gramofonem. Istotne jest też, iż przeprowadzając mały upgrade i wymieniając standardowe lampy na jakieś firmowe możemy podnieść już dobrze grającą Tagę o poziom wyżej.

W kilku słowach możemy podsumować test.

W tej cenie zawodników do równorzędnego sparingu brak!!!

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Typ / konstrukcja: Wzmacniacz hybrydowy, Klasa A/B

Lampy: 2 x 12AU7
Moc wyjściowa na kanał / impedancja: 2 x 45W 4ohm / 2 x 26W 8ohm
Przetwornik Cyfrowo-Analogowy: 24bit / 192kHz (HTA-700B v.3) / USB-DAC Asynchroniczny 24bit / 192kHz, AKM AK4430 DAC with SA9123 chip (HTA-700B v.3-USB)
Łączność bezprzewodowa: Bluetooth® v4.0
Złącza wejściowe cyfrowe: Optyczne (HTA-700B v.3) / Optyczne, USB (dla komputera) (HTA-700B v.3-USB)
Złącza wejściowe analogowe: CD, Line
Złącza wyjściowe analogowe: Stereo RCA
Wyjście słuchawkowe: Impedancja: 32 – 320ohm, Moc wyjściowa: 300mW, 300ohm
Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz (±2dB)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: ≤1% (1kHz/ 1W)
Stosunek sygnał-szum: 75dB
Funkcje / wyposażenie: Regulacja basów / tonów wysokich
Aluminiowy pilot zdalnej kontroli
Antena Bluetooth®
Wymienny kabel zasilania IEC
Zasilanie / zużycie energii: 220-240V 50/60Hz, 150W
Wymiary (W x S x G): 14 x 20 x 27 cm
Waga: 5.2 kg / szt.
Dostępne wykończenia: Black, Silver

CENA: 1799.00 PLN

SPRZĘT UŻYTY DO TESTU:

Źródło: CD NAD m5, DENON DVD 3910, GRAMOFON LUXMAN PD282 WKŁADKA HANA MC EH  z przedwzmacniaczem AUDIOKULTURA ISKRA 1 

Dac: LAMPIZATOR AMBER 3

Wzmacniacz: AUDIO RESEARCH VSI55, TSAKIRIDIS AEOLOS,

Kolumny głośnikowe: FOCAL ZOLLER SUSPENSE, LAMPIZATOR P-30

Listwa zasilająca: TAGA Harmony PF1000V2

Okablowanie: QED REFERENCE AUDIO 40, SMK, SUPRA, BOAACOUSTIC, TELLURIUM, XLO, LAMPIZATOR SILVER SHADOW

Adaptacja akustyczna :  PANELE UNIWERSALNE FiberPRO Mega Acoustic

Stoliki i podstawa pod gramofon: Alpin Line

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Polpak Poland sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 331A
05-816 Reguły k/Warszawy

http://www.polpak.com.pl/

redakcja: audiomuzofans.pl