TEST LISTWA ZASILAJĄCA TAGA HARMONY PF-1000

 

15515107059_73d07eccbd_o

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy Wasza listwa zasilająca może mieć jakikolwiek wpływ na brzmienie Waszych systemów? Czy  może  wpływa na jakość obrazu, który aktualnie jest wyświetlany w Waszym telewizorze? Wiadomo, na forach internetowych toczą się ciągłe dyskusje. Zazwyczaj po stronie sceptyków stoją osoby, które nie miały możliwości porównania wpływu takich urządzeń u siebie w systemie. My postanowiliśmy to sprawdzić. Dzięki uprzejmości firmy Polpak, podłączyliśmy listwę przeznaczoną do systemów audio. Efekt? przeczytajcie, a przekonacie się sami!

15702569852_a6c57f246c_z

Funkcjonalność i budowa

Testowana listwa jest duża. To trzeba przyznać, ale nam się akurat taki stan rzeczy podoba. Ładnie komponuje się systemem odsłuchowym. Dotarła do nas w oryginalnym pudełku kartonowym, usadowiona w specjalnie przygotowanej formie, która uniemożliwia uszkodzenie podczas transportu. Stoi dostojnie na gumowych nóżkach i zachęca nas do podłączenia urządzeń. Do dyspozycji mamy aż 8 gniazd ( 4 gniazda są filtrowane, druga połowa działa w trybie „Direct”, czyli przedłużenie tego, co mamy w ścianie). Listwa daje nam możliwość szybkiego odłączenia zasilania poprzez przełącznik, który wygląda jak rodem z samolotu F-16 – dodaje to listwie uroku i jednocześnie jest to bardzo wygodne. Dodatkowo posiada dwie diody: czerwoną “phase”, która informuje nas, czy właściwie jest podłączona oraz niebieską, która informuje, czy listwa jest włączona, czy też nie.  Owszem niebieska dioda mogłaby być  dyskretniejsza, ale zawsze jest możliwość ściemnienia jej poprzez przyklejenie czegoś na nią i częściowe zasłonięcie. Jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń, wszystkie elementy pasują do siebie idealnie. Gniazda bez problemów przyjmują duże wtyki kabli zasilających, co również jest bardzo istotne z naszego punktu widzenia. Ogólne wrażenia, co do jakości wykonania są bardzo pozytywne i nie dostrzegamy minusów.

15516158740_aa811a9dcb_z

Czy listwa zasilająca jest w stanie coś wprowadzić od siebie?

Podłączając PF-1000 do systemu, zastanawialiśmy się, czy rzeczywiście taki element jak listwa, może coś zmienić w brzmieniu. Po włączeniu przycisku „on” i puszczeniu muzyki, wszelkie nasze wątpliwości zostały rozwiane, a odpowiedzi na zadawane wcześniej pytania po prostu usłyszeliśmy. Nasz test polegał głównie na słuchaniu danego utworu z kablem podłączonym do zwykłego gniazdka i zaraz po tym słuchaniu tego samego utworu z zasilaniem podpiętym do gniazda oznaczonego jako ”filtered”. Tuż po podłączeniu najbardziej zauważalne zmiany zaszły na skrajach pasm. Wysokie tony stały się bardziej klarowne w porównaniu do tego, co słyszymy podłączając nasz sprzęt do zwykłego gniazdka. W efekcie uzyskujemy bardziej czytelną scenę stereo, co w finale potęguje wrażenie trójwymiarowości podczas słuchania naszej ulubionej muzyki zyskując na naturalności. Wzrosła również detaliczność, dźwięk staje się bardziej selektywny. Zwróciliśmy uwagę, że dość znacznie poprawiła się również dynamika. Stopa stała się bardziej punktowa, bas nabrał konturowości, jednocześnie nie zauważyliśmy spadku jakości najniższych rejestrów. Odchodząc troszkę od tematu audio, musimy wspomnieć również o kolejnym zastosowaniu listwy. Postanowiliśmy przekonać się, czy listwa jest w stanie poprawić coś w odtwarzanym obrazie. W tym celu podłączyliśmy do listwy telewizor oraz konsolę Playstation 3, połączone ze sobą kablem HDMI. Obraz zauważalnie się wyostrzył, stał się przyjemniejszy dla oka, kolory stały się delikatnie bardziej nasycone. Dla nas bomba!

15699075451_2e1ddb724f_z

Podsumowanie

W naszym mniemaniu zastosowana listwa wprowadza tyle dobrych zmian, że grzechem byłoby nie spróbować jej we własnym systemie.  Może idealnie sprawdzić się zarówno w systemach audio, jak również w systemach video. Nam się na tyle spodobała, że postanowiliśmy ją u siebie zostawić. A co!

 

Sprzęt użyty do testu         

Źródło: Arcam rDAC z zewnętrznym zasilaniem transformatorowym, Denon 3910
Głośniki: Zaph ZD5,
Wzmacniacz :  Baltlab Epoca III
Okablowanie sygnałowe: AriniAudio Carramba!, AriniAudio Individual.
Okablowanie Głośnikowe: Eagle Cable
Kable zasilające: DIY

 

Specyfikacja techniczna:

Max skok napięcia: 3000V Max obciążenie prądowe(8x20s): 1000A

Max obciążenie napięciowe (8x20s): 470V Filtr szumów: >-10dB (2-100MHz)

Gniazda: 4 Bezpośrednie, 4 Filtrowane

Klasa: AC 250V 15A Max.

Zasilanie AC, Zużycie energii: 230V~240V 50Hz, 0.1W<

Wymiary (W x S x G): 9 x 44.5 x 14 cm

Waga (netto): 2.9 kg / szt.

Max skok napięcia: 3000V

Cena 499 zł

Dystrybucja w Polsce.

Polpak Poland sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 333A
05-816 Reguły k/Warszawy

http://www.polpak.com.pl/

 

redakcja. audiomuzofans.pl

BP.