Po kilku perypetiach spotkanie pt. Audiofilskie czwartki AudioMuzoFans” w listopadzie uważamy za udane.
Choć wiatr wiał bardzo mocno, co sprawiło, że kilkanaście osób nie dotarło (a i tak było nas ponad 30 osób), a firma Nautilus dotarła do Łodzi z lekkim opóźnieniem i nie byliśmy w stanie uruchomić jednego z trzech systemów z powodu braku czasu, a mianowicie elektroniki Circle Labs P300 i M200 z głośnikami Dynaudio Contour 30, to nie martwcie się, jak nie teraz to w przyszłości pewnie coś ze wspomnianych firm zagra na naszych cyklicznych imprezach.
Na szczęście dotarł wspaniały muzyk jazzowy Marcin Oleś *, który na spotkaniu opowiadał o swojej twórczości i jak ciężkim czasem dla muzyków był okres pandemii, ale co najbardziej ucieszyło zebranych gości Pan Marcin jest praktykującym audiofilem i opowiedział o wieloletniej budowie swojego zestawu audio i, jak stwierdził, że nie metka, a jakość grania tworzy udany set audio. Dowiedzieliśmy się również o powstawaniu najnowszego, mamy nadzieję, dzieła Marcina. Tym razem będzie to książka i wstępnie jesteśmy umówieni na wieczór autorski na naszym spotkaniu. Prostym, lecz w punkt, było określenie jednego z gości ” z tego Gościa to niezły kozak ” co miało świadczyć o dużej wiedzy audio-muzycznej i umiejętności przekazania jej zebranym grupowiczom zrzeszonych w grupie AUDIO MUZO FANS .
Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?
ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK
Czas wrócić do sprzętu, który zagrał. Na dużej sali mogliśmy posłuchać głośników Avantgarde Acoustic Zero z urządzeniami Ayon Audio, okablowaniem Siltech i listwą zasilającą firmy Power Base.
Jak wiemy, elektronika Ayon to technologia oparta o lampy elektronowe i potrzebuje trochę czasu na rozgrzanie, a i głośniki z firmy Avantgarde Acoustic model Zero z aktywnym basem również nie od razu startują na maxa swoich możliwości. Musimy jednak przyznać, że start był bardzo obiecujący, a po kilku kwadransach było wręcz bosko, a jak wiemy pub, w którym się spotykamy ma pewne braki akustyczne. Czas na zestaw z małej sali, a więc Audio Reveal Junior z kolumnami głośnikowymi Chario Constellation Delphinus MKII i niezapowiadanym wcześniej źródłem – gramofonem Music Hall MMF-1.5 uzbrojonym we wkładkę MM Shelter, która aktualnie kosztuje 990 zł, czyli zestaw gramofon + wkładka za niespełna 3500 zł. Dlaczego o tym wspominamy? Już wyjaśniamy – bo to źródło zrobiło nie lada zamieszanie, oczywiście pozytywne. Możliwe, że duża zasługa takiego brzmienia to udział w torze przedwzmacniacza gramofonowego Phasemation EA-220.
Istotny udział w tym wydarzeniu miał właściciel Nautilusa Pan Robert Szklarz, który dzielił się swoją wiedzą o technicznych aspektach sprzętu i wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu odpowiednio zestawionych setów audio „tak żeby zagrało i do tego wyglądało :)”
I w tym momencie zapraszamy na następne spotkania w przyszłym roku, niestety w nowym miejscu, mamy nadzieję, że równie fajnym, więcej informacji wkrótce.
Pozdrawiam, organizator/redaktor audiomuzofans.pl Janusz Sowiński.
*Marcin Oleś współpracuje (tworząc przede wszystkim z bratem bliźniakiem – Bartłomiej Brat Oleś) z muzykami z całego świata i z czołówką polskiego jazzu, m.in.: David Murray, Theo Jorgensmann, Ken Vandermark, Erik Friedlander, Kenny Werner, Chris Speed, Simon Nabatov, Jean-Luc Cappozzo, Anthony Coleman, Rudi Mahall, Michael Rabinowitz, David Rempis, Mircea Tiberian, Emmanuelle Somer, Andrzej Przybielski, Adam Pierończyk, Mikolaj Trzaska, Wolfgang Reisinger, Herb Robertson, Jorgos Skolias.
Należy do najbardziej kreatywnych artystów na polskiej scenie jazzowej, co zostało dostrzeżone i wysoko ocenione zarówno przez publiczność, jak i niezależną krytykę.
Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, mogący pochwalić się bardzo bogatą dyskografią. Wiele z płyt zrealizowanych z udziałem Marcina Olesia uznano za najlepsze albumy jazzowe w danym roku.
NAUTILUS
ul. Malborska 24,
30-646 Kraków
tel: 12 425 51 20
sklep@nautilus.net.pl