Wyróżnienia za rok 2022 AudioMuzoFans

TEST: DAC – TAGA Harmony DA-400


Dla szukających przetwornika analogowo/cyfrowego na rozwój systemu w tak dobrej cenie chyba nie znajdę nic lepszego od TAGA Harmony DA-400.
Taga gra dźwiękiem dokładnym, dość plastycznym, spójnym z większą niż można się spodziewać ilością detalu. Średnica nie jest przesadnie wyeksponowana i wysunięta, bas konkretny, twardy bez wyolbrzymienia. Ogromną zaletą jest bogata w informacje góra pasma, a skala dźwięku nie przygniata, świeżo i radośnie.
Może być doskonałym ożywieniem starszych CD oraz właściwym kompanem dla streamerów i transportów CD.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Polpak Poland sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 331A
05-816 Reguły k/Warszawy

http://www.polpak.com.pl/

TEST: Silent Angel Bremen B1

Ostatecznie podsumowując kwestię jakości audio, bo o funkcjonalności testowanego sprzętu powiedziałem wcześniej wszystko, to Silent Angel Bremen B1 jak i jego Munich M1T pokazują doskonale różnice w jakości dźwięku wynikające z gęstości / formatu odtwarzanych plików czy też jakości streamingu materiału oferowanego przez serwisy. Najlepiej brzmią gęste pliki z własnego dysku. Sprawdza się doskonale Tidal jak i Spotify. Może Bremen B1 nie różnicuje tego tak bardzo jak droższy Munich M1T ze względu na ogólnie nieco mniejszą szczegółowość, ale przez to pozostaje bardziej muzykalny i niewrażliwy na jakość nagrań. Jeszcze gładsza, bardziej zaokrąglona góra pasma pozwala cieszyć się każdym gatunkiem muzyki bez względu na źródło streamingu. Dodatkowo efekt poprawy muzykalności, ogólnego poukładania sceny i barwności prezentacji da się osiągnąć dzięki dobremu zasilaczowi liniowemu.

DYSTYBUCJA W POLSCE

Audio Atelier

53-006 Wrocław

ul. Wojszycka 22a

tel: 606 276 001

https://www.facebook.com/audioatelier

office@audioatelier.pl

TEST: Cambridge Audio EVO 150

EVO 150 to system typu all-in-one zdecydowanie godny uwagi. Stylistyka dorównuje klasie brzmienia. Bez większych oporów mógłbym mieć EVO. Brytyjska manufaktura zadbała bardzo dokładnie o to, żeby się podobało. Łączy w sobie wszystkie funkcje potrzebne w obecnym świecie audio. Wyposażenie nie pozostawia nic do życzenia. EVO 150 to łatwość obsługi i bardzo dobry dźwięk, którego się nie spodziewałem choć nigdy nie wątpiłem w możliwości tej firmy. EVO 150 jest godny nagrody EISA i rekomendacji redakcji Audiomuzofans. Ogólna charakterystyka prezentacji muzyki służy wszystkim nagraniom, dając im odpowiedni ciężar i soczystość i to wcale nie na skutek jakiegoś podbarwienia czy korekty. Zachowana jest praktycznie idealna równowaga bez kreowania sztucznej detaliczności np. przez nadmierną ekspozycję wysokich tonów. Ostatecznie EVO150 to solidny, centralny komponent audio, prawdziwy wzmacniacz, a nie jakaś namiastka, wokół którego można zbudować bardzo dobry system dźwiękowy. To trochę odważny wniosek, ale ze względu na wspomniane już cechy EVO150, dopasowanie głośników nie będzie stanowiło problemu, a ich wybór może być również kwestią gustu, a nie tylko parametrów

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl

TEST: Gramofon New Horizon 203

Bardzo udany Gramofon w wykonaniu Włoskiej marki New Horizon Audio. Gramofon 203 New Horizon jest idealny dla tych, którzy mają pokaźną kolekcję płyt i mają zestaw stereo dobrej jakości, a przy okazji chcą wskoczyć na wyższą półkę w temacie źródła. Na tym „levelu” warto również poeksperymentować z wkładami ( i tu już bym preferował typu MC) oraz przedwzmacniaczami gramofonowymi. Jakkolwiek 203 to wspaniały gramofon z doskonałym brzmieniem, z pozostawionym polem do późniejszego ulepszenia.

DYSTRYBUCJA W POLSCE

DNA AUDIO sp. z o.o.

+48 606 553 190

Aleja Krakowska 223, 02-180 Warszawa

TEST: Silent Angel Munich M1T

M1T w Munich to przemyślany streamer, w konkurencyjnej cenie i porządnie wykonany. Ponadto bezpłatna aplikacja kontrolna jest bardziej niezawodna niż wiele innych, co daje duże szanse temu producentowi – do tego zawsze jest jeszcze gotowość Roon, jeśli ktoś preferuje czy potrzebuje. Podsumowując, nie ma nic, czego nie można nie lubić w tym małym zestawie za te pieniądze. Dźwięk, jaki można uzyskać z Silent Angel Munich M1T w połączeniu z dobrym DAC, pod względem jakości, naturalności, rytmiki, detali, balansu tonalnego oraz całego ładunku emocjonalnego jest warty proponowanej za niego ceny i to bez konieczności porównywania go z konkurencją.
Audiofil, dla którego wydatek około 4000 zł jest akceptowalny na cyfrowy transport plików, doceni w pełni ten zakup. Silent Angel M1T „Munich” to najcenniejszy prezent jaki może dostać ktoś kto ze względu na kiepskie doświadczenia ze streamingiem i ciągłe porównywanie muzyki z plików z płytą CD miał nieustanne wrażenie utraty jakości. M1T stanowi źródło, które przy zestawieniu z dobrym przetwornikiem cyfrowo-analogowym zmieni sceptyków w zwolenników, a wręcz miłośników streamingu.
Aktualnie technologia rozwinęła się tak dobrze, że łatwość obsługi, radość słuchania muzyki z sieci i emocje z tym związane dorównują najlepszym odtwarzaczom CD.

DYSTYBUCJA W POLSCE

Audio Atelier

53-006 Wrocław

ul. Wojszycka 22a

tel: 606 276 001

https://www.facebook.com/audioatelier

office@audioatelier.pl

TEST: Gold Note DS-10 EVO

W świecie audio rozpoznajemy już wiele firm proponujących dobre rozwiązania za rozsądne pieniądze. W niektórych przypadkach skutkuje to mniejszą dbałością o wygląd czy poprawę funkcjonalności. Gold Note dba o jedno i drugie. Każda nowa odsłona niesie ze sobą zmiany autorskie, żeby urządzenia nadążały technologicznie. Co do wyglądu nowej wersji nie ma co mówić, że coś zostało dopracowane, bo od samego początku zamysłem firmy było stworzenie dojrzałego wizerunku, który podkreśla charakterystyczna i dostępna w różnej kolorystyce obudowa.
Mam nadzieję, że moja opinia pokryje się z głosami osób, które poznały też poprzednią wersję Gold Note DS-10, że w wersji EVO dalej mamy do czynienia z własnym, lepiej zarysowanym, niepowtarzalnym charakterem brzmienia opartym na bogatym i różnorodnym przekazie. Nie da się przejść obojętnie obok, choć cena detaliczna rzędu 13000PLN czy 140000 PLN (modelu z wejściem analogowym) nie dla wszystkich na pierwszy rzut oka / ucha jest super atrakcyjna (ale to tylko bez pełnej znajomości zagadnienia). Biorąc pod uwagę fakt, że współczesny audiofil ma w DS-10 EVO do dyspozycji kilka już zoptymalizowanych funkcji m.in. do streamowania bezpośrednio z sieci, czy do przetwarzania własnych plików hi-res w jednym urządzeniu i mamy do czynienia z urządzeniem klasy hi-end, to już zmienia całkowicie postać rzeczy.
Konkludując. Po co szukać dzielonych urządzeń, aby stworzyć dobre i bezkompromisowe źródło dźwięku z dostępem do wszystkich zasobów. DS-10 EVO jest urządzeniem, które może stanowić wszechstronne rozwiązanie i serce systemu – bez kompromisów.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Delta-Audio – sklep Hi-Fi, Hi-end, kino domowe, gramofony, instalacje
ul. Sikorskiego 120
42-202 Częstochowa
Polska

tel: (34) 368 05 88, (34) 365 67 95, +48 601 66 88 38

sklep@delta-audio.pl

TEST: TOPPING DAC D90SE

Wg mojej oceny Topping udowodnił, że wysokiej klasy dźwięk bez kompromisów ze źródła można osiągnąć już za kwotę do 5000PLN. Jeśli więc szukacie rozwiązania, to D90SE może, a nawet powinien towarzyszyć Wam w dalszej drodze do szeroko pojętej wiernej reprodukcji dźwięku. Nie mogę na pewno powiedzieć ze znokautował inne przetworniki cyfrowo-analogowe w tej albo innej kategorii cenowej, bo test nie był czysto porównawczym, a bardziej tzw testem na „ucho” kogoś, kto mniej więcej wie w jaką stronę iść, żeby mieć z tego satysfakcję i rozwinąć swój system nie wydając majątku. Zawsze słucham muzyki sercem, a nie portfelem. Mając wcześniej do czynienia z innymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi, mogę powiedzieć, że D90SE raczej Wam się spodoba i to w wielu aspektach. Ostatecznie wg mnie stosunek ceny do jakości w kontekście uzyskanych rezultatów po wpięciu Topping w tor audio jest najwyższy, bo absurdalna cena sprzętu nie zawsze jest gwarancją wybitnego brzmienia.
Bardzo podoba mi się to, że Topping na wyjściach XLR pozwala uzyskać sygnał na poziomie 5V w stosunku do 4V w poprzedniej wersji D90, o czym wcześniej nie wspomniałem, a ten fakt może być ważniejszy niż mogłoby się wydawać oraz że obniżyli poziom szumów do poziomów niesłyszalnych, przez co zdecydowanie zwiększyła się przezroczystość odtwarzanej muzyki bez uczucia jakiegokolwiek wyostrzenia dźwięku czy zmęczenia bez względu na to jakiej muzyki słuchamy.

DYSTRYBUCJA W POLSCE

Audiomagic.pl
ul. Złota 70
00-821 Warszawa
telefon: 690 870 890
22 250 1234 w. 2
e-mail: info@audiomagic.pl
https://www.audiomagic.pl/,

TEST: Yaqin MS-90M

Yaqin MS-90M to kolumny, którym nie możemy nie udzielić rekomendacji.

Dobrze wyglądają, lecz przede wszystkim świetnie brzmią, dobrze wypada na nich każdy rodzaj muzyki.

Potrafią zaskoczyć jakością i ilość tonów niskich, w górze zagrać rasowym aksamitem, a i wokal potrafi oczarować. Do tego w połączniu z firmowym wzmacniaczem odwdzięczą się niesamowitą spójnością brzmienia.

Yaqin MS-90M oceniam jako sensacyjny debiut na tym polu tego producenta i moim odczuciu powinny sporo zamieszać na naszym rynku kolumn głośnikowych.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

4HiFi Sp. z o.o.
Ul Wyczółkowskiego 10
44-109 Gliwice

http://www.4hifi.pl/

TEST: Goldring Elite

Goldring Elite to wkładka dla osoby chcącej wyciągnąć jak najwięcej z brzmienia płyty winylowej i chcą mieć jak najmniej do czynienia z dźwiękiem cyfrowy. Zachwyceni będą melomani słuchający głównie muzyki klasycznej.

Bardzo fajny jest aspekt dłuższego słuchania, to wkładka potrafi z każdą nową płytą jeszcze bardziej pozytywnie zaskakiwać, jakby z każdym dniem brzmiała coraz lepiej.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/

TEST: BennyAudio Immersion II

Tak, wiem znów recenzja pochwalna, ale nie da się inaczej. Gdy gramofon Beenyaudio odjechał i do systemu powrócił mój Pioneer PL70 czułem, że coś mi zabrano. A w głowie znów pojawiła się myśl o sprzedaży Pioneera. Gramofon Bennyaudio, inaczej nie mogę napisać – klasa sama w sobie.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

tel. 504 193 729

www.bennyaudio.com

E-mail: kontakt@bennyaudio.com

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, uczestniczenia w spotkaniach oraz zapraszamy do grupy !

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans